6SL32240BE230UA0
6SL32240BE230UA0
G120 PM240 FSB 400V 7.7A UNFILTERED
Please chat with one of our Control Systems experts to discuss your needs.
Product Details
Approval UL, CUL, CE, C-TICK
Input Voltage Range 380 TO 480 VAC
Nominal Input Voltage 24 VDC
Operating Temperature 0 TO 50 DEG C (HIGH OVERLOAD)
Size 153 MM W X 165 MM D X 270 MM H
Frequency Rating 4 KHZ
Input Current 10.2 AMPERE (WITHOUT LINE REACTOR)
Output Voltage 400 VAC 3 PHASE